تبلیغات
-->
.: سلام به شما بازدیدکننده عزیز :.

.: برای برداشته شدن پرده سیاه و مشاهده وبلاگ روی یکی از بنرهای زیر کلیک کنید :.

This Code Edited By : www.java20.mihanblog.com

Your browser does not support inline frames or is currently configured not to display inline frames.


configured not to display inline frames.


آیا برای مرگ آماده ای؟ - استعمال دخانیات و سرطان
آیا برای مرگ آماده ای؟

کشتار وسیع دولت ایران

استعمال دخانیات و سرطان

پنجشنبه 24 دی 1388

نوع مطلب :مرگ، 

استعمال دخانیات و سرطان

در عوامل سرطان​زا در نوامبر 20, 2007 در 1:24 ب.ظ

استفاده از تنباکو و خصوصاً استعمال سیگار از بیشترین دلایل مرگ در ایالت متحده است. همچنین کشیدن سیگار به تنهایی دلیل بیش از 30 درصد سرطان​های منجر به مرگ در آمریکاست. علاوه بر اینها کشیدن سیگار موجب بیماری​های مزمن ریه (نفخ و برنشیت مزمن)، بیماری​های قلب و عروق، سکته و آب مروارید نیز می​باشد.
کشیدن سیگار در زمان بارداری، باعث به دنیا آمدن نوزاد مُرده، کاهش وزن نوزاد، مرگ سندرُمی و بسیاری دیگر از عوارض خطرناک دوران حاملگی می​باشد.
استعمال دخانیات به طور جدی بر روی وضعیت جسمانی فرد تأثیر می​گذارد و بدنش را در برابر بیماری​ها ضعیف می​کند و می​تواند در فرزند هم تأثیر مشابهی داشته باشد.
عوامل کشیدن سیگار در میزان سرطان چه هستند؟
کشیدن سیگار باعث 87 درصد مرگ میرهای ناشی از سرطان ریه است. سرطان ریه عمده​ترین علت مرگ در زنان و مردان است. کشیدن سیگار همچنین دلیل بسیاری از سرطان​های حنجره، دهان و حلق، مِری و مثانه است. علاوه بر این سیگار عامل بسیاری از بیماری​های کلیه، لوزالمعده، گردن و سرطان معده و سرطان مغز و استخوان است.
آیا خطری برای غیر سیگاریها هم وجود دارد؟
تأثیرات منفی ناشی از کشیدن سیگار، محدود به سیگاری​ها نیست. قرار داشتن در معرض دود سیگار نیز خطر سرطان ریه و حملات قلبی و همچنین سایر بیماری​های خطرناک در کودکان را افزایش می​دهد. (این دود سیگار ترکیبی است از دودی که از ته سیگار بر می​خیزد و دودی که از شش​های فرد سیگاری خارج می​شود.)
آژانس حفاظت از محیط زیست ایالت متحده (EPA)، برنامه زهرشناسی ملی وابسته به انستیتو ملی علوم سلامت محیط زیست و آژانس بین​اللمللی مطالعات سرطان (IARC) وابسته به سازمان جهانی سلامت٬ همگی دود سیگار را بعنوان یکی از موارد مولد سرطان معرفی کرده​اند. دلایل زیادی در این آژانس​ها جمع​آوری شده است که این موضوع را اثبات می​کنند.
EPA ایالت متحده برآورد کرده است که هر ساله قرار گرفتن در معرض دود سیگار باعث مرگ بیش از 3000 هزار سرطان ریه در غیره سیگاری​ها شده است و همچنین موجب 300 هزار مورد بیماری​های تنفسی دیگر در بچه​های بالای 18 ماه در ایالت متحده می​باشد. می​توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر به این 
آدرس مراجعه نمایید.
چه موادی شیمیایی مضری در دود سیگار وجود دارد؟
دود سیگار شامل حدود 4 هزار عنصر شیمیایی می​باشد که 60 مورد آنها سرطان​زا هستند، به علاوه خیلی از این مواد مانند منواکسیدکربن، ارسنیک و سرب سمی هستند که انسان را مسموم می​کنند. نیکوتین یک داروی مخدری است که به طور طبیعی در گیاه تنباکو وجود دارد و فرد را به دخانیاتی همچون سیگار معتاد می​کند!
در طی سیگار کشیدن٬ نیکوتین به سرعت در جریان خون جذب می​شود و در چند ثانیه به مغز می​رسد. نیکوتین باعث اعتیاد به سیگار و سایر محصولات دُخانی می​شود که شبیه اعتیاد به هروئین و کوکائین است.
قرار گرفتن در معرض دود سیگار چگونه بر فرد سیگاری تأثیر می​گذارد؟
سیگار کشیدن به اعضای مهم بدن صدمه می​زند. ادامه دادن استعمال دخانیات باعث بیماری​هایی که در بالا بیان شد می​شود.
این موضوع بستگی به تعداد سیگارهایی که یک شخص در روز می​کشد و شدت استعمال (یعنی اندازه و مَکِش پوک زدن)، سنی که در آن سیگار کشیدن انجام می​شود، تعداد سال​هایی که یک فرد سیگار می​کشد و میزان قرار گرفتن در معرض دود سیگار دارد.
کنار گذاشتن استعمال دخانیات چه تآثیری بر سرطان و سایر بیماری​ها می​گذارد؟
کنار گذاشتن سیگار تأثیرات مهم و فوری بر سلامت مردان و زنان در هر سنی دارد. ترک سیگار خطر سرطان ریه و سایر سرطان​ها، حملات قلبی، سکته و بیماری​های مزمن ریه را کاهش می​دهد. هر چه یک فرد زودتر سیگار را ترک کند تأثیرات مثبت​تری بر سلامتیش خواهد داشت. برای مثال تحقیقات نشان می​دهد افرادی که قبل از سن 50 سالگی ترک می​کنند٬ خطر مرگشان در 15 سال آینده کمتر از آنهایی است که به سیگار کشیدن ادامه می​دهند. تأثیرات مضر کشیدن سیگارهای سبک کمتر از کشیدن سیگاری​هایی که نیکوتین بیشتری دارند نیست.
منبع: Cancer News
فهرست وبلاگ

طبقه بندی

آرشیو

نویسندگان

پیوندها

نظرسنجی

  شما تمایل دارید در مورد چه چیزی پست دهیم؟
 • بخش ویژه

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

جستجو

آخرین پستها